[:ru]
Назначение земельных участков или что нужно знать перед тем, как купить дом в Киевской области
Если вы планируете купить себе дом, вы в первую очередь выбираете себе его расположение, количество комнат и удобство планировки, наличие хороших соседей и развитой инфраструктуры. Специалисты по недвижимости советуют перед покупкой обратить внимание и на земельный участок. Ведь именно от него в конечном итоге зависит, как вы сможете распоряжаться своей покупкой.
Вопрос об использовании земельных участков достаточно обширный. Мы рассмотрим вопрос, который больше всего волнует покупателей участка за городом: можно ли строить дом на участке, предназначенном для садоводства? И чем отличается садовый дом от жилого?
Участки для садоводства и для жилого дома отличаются по целевому назначению, и их относят к разным категориям. Первые считаются землей сельскохозяйственного назначения, вторые – участками для застройки, индивидуальной или общественной. Соответственно существуют разные правовые акты для каждого из типов участков.
Участки под индивидуальное строительство
Первое и главное отличие этих участков – в том, что они должны находиться в черте населенного пункта (в данном случае Киева или любого населенного пункта за его пределами, в т.ч. села). Это указано в 38 статье Земельного кодекса Украины.
Они предназначены для возведения и последующего обслуживания жилых зданий и хозяйственных строений. Такую землю относят по назначению к жилищной или общественной застройке.
Участки для садоводства
Они предназначены для многолетних культур (то есть таких, которые дают плоды много лет) и для домов, в соответствии с 35 статьей Земельного кодекса.
Серьезное отличие участков садоводства состоит в том, что согласно с 22 статьей Земельного кодекса они не могут быть переданы во владение иностранным гражданам, кроме случаев, когда иностранец наследует эту землю.
Можно ли на участке под садоводство построить дом?
На земле, предназначенной для сельскохозяйственных работ, могут возводиться сооружения для содержания инвентаря, а также жилые здания. То есть на участке садоводства вполне можно возводить дачные и садовые дома, а также усадьбы.
Раньше это должны были быть дома исключительно для сезонного проживания: в них невозможно было прописаться и жить на законных основаниях. Однако в конце 2014 года законодательство Украины изменилось: власти пошли навстречу людям, которые хотели жить в чистом месте в окружении природы. Изменения были внесены в Земельный, Гражданский и Жилищный кодексы, благодаря чему сейчас у владельцев домов на садовых участках есть возможность постоянного проживания и регистрации там.
Есть ли возможность прописаться в доме на участке, предназначенном для садоводства?
Отвечаем: в доме на земельном участке для садоводства можно прописаться так же, как в доме на участке для жилых зданий. Однако это займет у вас немного больше времени из-за особенностей законодательства.
В соответствии с «Порядком перевода дачных и садовых домов в жилые дома», владелец дачного дома может перевести его в статус жилого.
Для этого нужно провести техосмотр здания, который докажет его соответствие нормам безопасности и надежности жилых помещений. Также вам понадобится документ, подтверждающий право собственности, и письменное согласие собственника.
Эти документы подаются в исполнительный орган населенного пункта (либо сельскому голове, если исполнительного органа нет). Если все документы заполнены правильно, владелец получает разрешение прописаться в доме на садовом участке.
[:ua]
Призначення земельних ділянок або що потрібно знати перед тим, як купити будинок в Київській області
Якщо ви плануєте купити собі будинок, ви в першу чергу вибираєте собі його розташування, кількість кімнат і зручність планування, наявність хороших сусідів і розвиненої інфраструктури. Фахівці з нерухомості радять перед покупкою звернути увагу і на земельну ділянку. Адже саме від неї в кінцевому підсумку залежить, як ви зможете розпоряджатися своєю покупкою.
Питання про використання земельних ділянок досить велике. Ми розглянемо питання, яке найбільше хвилює покупців ділянки за містом: чи можна будувати дім на ділянці, призначеній для садівництва? І чим відрізняється садовий будинок від житлового?
Ділянки для садівництва і для житлового будинку відрізняються за цільовим призначенням, і їх відносять до різних категорій. Перші вважаються землею сільськогосподарського призначення, другі – ділянками для забудови, індивідуальної або суспільної. Відповідно існують різні правові акти для кожного з типів ділянок.
Ділянки під індивідуальне будівництво
Перша і головна відмінність цих ділянок – в тому, що вони повинні знаходитися в межах населеного пункту (в даному випадку Києва або будь-якого населеного пункту за його межами, в т.ч. села). Це зазначено в 38 статті Земельного кодексу України.
Вони призначені для зведення і подальшого обслуговування житлових будинків і господарських будівель. Таку землю відносять за призначенням до житлової або громадської забудови.
Ділянки для садівництва
Вони призначені для багаторічних культур (тобто таких, які дають плоди багато років) і для будинків, відповідно до 35 статті Земельного кодексу.
Серйозна відміна ділянок садівництва полягає в тому, що згідно з 22 статтею Земельного кодексу вони не можуть бути передані у володіння іноземним громадянам, крім випадків, коли іноземець успадковує цю землю.
Чи можна на ділянці під садівництво побудувати будинок?
На землі, призначеної для сільськогосподарських робіт, можуть зводитися споруди для утримання інвентарю, а також житлові будинки. Тобто на ділянці садівництва цілком можна зводити дачні та садові будинки, а також садиби.
Раніше це повинні були бути дома виключно для сезонного проживання: в них неможливо було прописатися і жити на законних підставах. Однак в кінці 2014 року законодавство України змінилося: влада пішла назустріч людям, які хотіли жити в чистому місці в оточенні природи. Зміни були внесені до Земельного, Цивільного та Житлового кодексів, завдяки чому зараз у власників будинків на садових ділянках є можливість постійного проживання і реєстрації там.
Чи є можливість прописатися в будинку на ділянці, призначеній для садівництва?
Відповідаємо: в будинку на земельній ділянці для садівництва можна прописатися так само, як в будинку на ділянці для житлових будівель. Однак це забере у вас трохи більше часу через особливості законодавства.
Відповідно до «Порядку переведення дачних і садових будинків у житлові будинки», власник дачного будинку може перевести його в статус житлового.
Для цього потрібно провести техогляд будинку, який доведе його відповідність нормам безпеки та надійності житлових приміщень. Також вам знадобиться документ, що підтверджує право власності, і письмова згода власника.
Ці документи подаються до виконавчого органу населеного пункту (або сільському голові, якщо виконавчого органу немає). Якщо всі документи заповнені правильно, власник отримує дозвіл прописатися в будинку на садовій ділянці.
[:]
Зворотнiй дзвiнок
—-
Залиште ваш номер телефону i ми передзвонимо вам.